فیلتر توسط

میوه خشک

پوزش بابت اشکال پیش آمده.

دوباره جستجو کنید

میوه خشک نوعی خشکبار است که از خشک کردن میوه جات و حذف آب آن‌ها تهیه می‌شود و در انواع حبه ای و یا اسلایس (چیپس میوه) یافت می‌شود. روش خشک کردن میوه بصورت طبیعی و یا صنعتی می‌باشد که زیر نور آفتاب و یا با استفاده از دستگاه‌های مخصوص میوه خشک کن انجام می‌گردد.

میوه خشک شده ارزش غذایی بسیار بالایی دارد ولی باید بدانید ارزش غذایی موجود در یک تکه میوه خشک برابر مقدار مشابهی در حالت خشک نشده و تازه است. به بیانی دیگر میوه های خشک شده حجم کمتری دارند و معمولا در هر وعده مقدار بیشتری از آن‌ها را می‌توان استفاده نمود که باعث می‌شود تا ارزش غذایی بیشتری وارد بدن شود.

خرید اینترنتی انواع میوه خشک

در وزن یکسان، میوه خشک حدود 3.5 برابر مواد مغذی بیشتری از مصرف همان میوه بصورت تازه وارد بدن می‌کند. با این وجود در برخی مواد استثنا نیز وجود دارد. بعنوان مثال ویتامین C موجود در میوه خشک بسیار کمتر از میوه تازه است.

استفاده از میوه خشک در برنامه غذایی روزانه می‌تواند مواد مغذی بیشتری وارد بدن شما کند اما با این وجود از افزایش وزن و چاقی جلوگیری می‌کند. همچنین تنوع گیاهی موجود در میوه ها، این خشکبار را منبع خوبی از آنتی اکسیدان نموده‌است.

برخی میوه ها دارای طعم شیرینی زیادی نیستند و بعضی از تامین کنندگان سودجو قبل از خشک کردن، میوه ها را به شکر و سیروپ آغشته می‌کنند تا بعد از خشک شدن طعم شیرینی به خود بگیرند که این کار موجب افزوده شدن موادی غیرطبیعی به این خوراکی های سالم می‌شود و همچنین می‌تواند موجب افزایش وزن مصرف کننده، ابتلاء به بیماری‌های قلبی و همچنین سرطان شود.

خرید چیپس میوه

با توجه به اینکه پروتئین و مواد معدنی بالایی در آن‌ها یافت می شود، منبع خوبی برای افزایش قد و وزن کودکان هستند. همچنین وجود مقدار زیاد فیبر می‌تواند موجب بهبود روند گوارش روده‌ها شود. علاوه بر این، وجود این مقدار از فیبر می‌تواند ایجاد انرژی فراوان کند. در نتیجه پیشنهاد می‌شود در میان وعده‌های کودکان مورد استفاده قرار گیرند.

خرما خشک، کشمش خشک، انجیر خشک و آلو خشک منبع آهن هستند که وجود آن‌ها در رژیم غذایی کودکان می‌تواند از بروز کم خونی در بزرگسالی جلوگیری کند.

خرید اینترنتی میوه خشک از محصولات کشاورزی پارسلو می‌تواند بعنوان یک خرید تضمینی میوه خشک برای شما بشمار رود. همچنین درصورتیکه در مورد خرید چیپس میوه و انواع میوه های خشک سوالی دارید می توانید با پشتیبانی پارسلو در ارتباط باشید.