فیلتر توسط

قیمت

قیمت

ادویه جات یا چاشنی ها موادی گیاهی هستند که به منظور معطرسازی و طعم دهی به مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرند. ادویه جات معمولا از گیاهان معطر و یا تند تهیه و در غذاها استفاده می شود. ادویه به گیاهان خشک شده یی گفته می شود که غالبا ساییده شده در غذا بعنوان چاشنی مصرف می شوند. برگ های گیاهان معمولا جزو ادیه جات به حساب نمی آیند زیرا برگ ها معمولا در شاخه ی گیاهان دارویی شناخته می شوند. هر قسمت دیگری از گیاهان مانند پوست، ریشه ها، دانه ها و شاخه ها بجز برگ ها در دسته بندی ادویه جات قرار می گیرند.

نگهداری ادویه جات بصورت ساییده شده برای مدت طولانی می تواند باعث کاهش عطردهی و خواص آنها شود پس سعی کنید قبل از هر استفاده ادویه مورد نظر را به اندازه مصرف خود بسایید. همچنین از تهیه ادویه جات ساییده شده برای مصرف سالیانه خودداری نمایید و حتی اگر قصد هدیه دادن آنها را دارید حداکثر به میزان مصرف یک ماه تهیه کنید. هرچند در دراز مدت عطردهی ادویه جات کاسته می شود اما با این شیوه می توانید مدت زمان بیشتری از آنها با عطر و بوی مطلوب استفاده نمایید.

نگهداری ادویه جات در فضایی خشک و خنک می تواند عمر مفید آنها را تا دو سال نیز افزایش دهد. قراردادن ادویه جات در شیشه های ادویه در کنار اجاق گاز می تواند بر کیفیت آنها تاثیر نامطلوبی بگذارد. رطوبت و دما دو دشمن اصلی ادویه جات به شمار می روند. پیشنهاد ما نگهداری دور از نور و در ظرف هایی مات و غیر شفاف است که موجب افزایش عمر آنها و عطردهی طولانی تری می شود. معمولا ادویه های تازه تر دارای رنگ های قوی تر و شفاف تری در ظاهر هستند در نتیجه در تهیه ادویه ها حساسیت بخصوصی از خود نشان دهید زیرا آنها جادوگران غذای شما به حساب می آیند.

خرید انواع ادویه جات مرغوب

هرچند از ادویه جات در حجم کم و معمولا بعنوان عطردهنده غذا استفاده می شوند اما نمی توان از تاثیر آنها بر تامین مواد مغذی و معدنی بدن و همچنین کمک آنها به هضم غذا چشم پوشی نمود.

امروزه ادویه جات در تمامی کشورها بر حسب ذائقه محلی، چاشنی اصلی غذاهاست و جزو ترکیبیات و مواد اصلی و اولیه غذا به حساب نمی آیند. تاریخچه اصلی این جادوگران غذا به جنوب شرقی آسیا برمی گردد و تجارت از طریق راه ابریشم این چاشنی های گرانبها را به تمام دنیا معرفی نمود. با این حال بالغ بر ۷۵٪ ادویه جهان توسط کشور هند تولید می شود و مراکز تحقیقاتی و پژوهشی ای نیز برای مطالعه روی ادویه جات در این کشور تاسیس شده است.

پارسلو مفتخر است تا با قیمتی منصفانه و کیفیتی برتر، خرید ادویه جات را برای مشتریان لذت بخش تر نموده و همواره تلاش می‌کند از بهترین و با کیفیت‌ ترین ادویه جات موجود در کشور، مشتریان گرامی را بهره‌مند سازد. 

در صورت داشتن هرگونه پرسش در مورد خرید چاشنی ها، برای راهنمایی بیشتر با خدمات مشتری فروشگاه تماس حاصل فرمائید.