فیلتر توسط

زرشک

پوزش بابت اشکال پیش آمده.

دوباره جستجو کنید

زرشک (Barberry) خوشم طعم و رنگ است و جایگاه ویژه ای در طعم و تزیین غذاهای سنتی ایرانیان دارد. این چاشنی لذیذ طعمی ترش دارد که می تواند تاثیر بسیاری در مزه غذاهای ایرانی داشته باشد. از مهمترین مصارف زرشک می توان به زرشک پلو با مرغ و زعفران اشاره نمود که از زرشک بعنوان تزیین برنج و طعم دهنده استفاده می شود. همچنین طبخ کوکو سبزی با زرشک نیز طعمی دلنشین به این غذای محبوب می بخشد.

انواع زرشک ایران

ایران بعنوان بزرگترین تولیدکننده و صادرکننده زرشک در دنیا شناخته می شود و زرشک قاینات در خراسان جنوبی از مرغوب ترین  نوع زرشک می باشد. این محصول را می توان در دو دسته بندی زرشک وحشی و زرشک باغی مورد بررسی قرار داد. زرشک وحشی یا همان زرشک کوهی معمولا در مناطق بارانی رشد بهتری دارد. در مقابل زرشک باغی خود به دو دسته زرشک دانه اناری و زرشک پفکی تقسیم می شود که شامل همان زرشک هایی است که با غذاها مورد مصرف قرار می گیرند.

 خشک کردن زرشک اناری و پفکی

فرق زرشک دانه اناری با پفکی چیست؟

زرشک دانه اناری در اوایل فصل برداشت یعنی مهرماه به بازار عرضه می شود. برای خشک کردن زرشک بصورت دانه اناری، کشاورزان هنگام برداشت زرشک ها را از شاخه ها جدا می کنند و در سطح وسیعی بصورت سیلو روی زمین پخش می کنند. در مقابل زرشک های پفکی با شاخه و دور از نور خورشید مانند کشمش آویزان و خشک می شوند و معمولا حدود 3 الی 4 ماه بعد از زرشک های دانه اناری وارد بازار می شوند. به دلیل طولانی بودن پروسه خشک کردن زرشک پفکی، قیمت این نوع از زرشک بالاتر از دانه اناری می باشد و بالطبع از رنگ و کیفیت بهتری برخوردار اند و در اصالت کالا تفاوتی با هم ندارند و تنها تفاوت آنها در شیوه خشک کردن آنهاست.

معمولا قیمت ارزان زرشک های دانه اناری این محصول را جهت تهیه آب زرشک و یا دمنوش زرشک (چای زرشک) مناسب کرده است.

 

خواص زرشک در طب سنتی

زرشک قابض است و تقویت کننده قلب و کبد است و برای برطرف کردن بیماریهای کبدی مفید است این گیاه درد مفصلی روماتیسم و تورم را تسکین می بخشد. همچنین زرشک می تواند موجب رفع عفونت های گلو، مجاری ادار و مجاری معده و ریه شود. به عبارت دیگر زرشک می تواند موجب رفع و دفع سموم بدن شود.

آب زرشک نیز به ضدعفونی و تصفیه خون کمک می کند و باعث بهبود عملکرد سیستم گوارشی می شود. همچنین در صنعت نیز از آب زرشک برای رنگ کردن پارچه های پنبه ای و ابریشمی استفاده می کنند.

جالب است بدانید برگ زرشک سرشار از ویتامین C می باشد و به درمان رقیق شدن خون کمک می کند.